Europejski Dzień Bez Samochodu Drukuj
piątek, 23 września 2016 22:29

22 września obchodziliśmy w Butrynach Europejski Dzień bez Samochodu. Piknik organizowany przez Gminę Purda oraz współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony i Gospodarki Wodnej w Olsztynie odbył się na boisku sportowym przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Butrynach.

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi hasło przewodnie imprezy wzięli sobie bardzo do serca ponieważ na piknik przybyli rowerami. Również z tej okazji ogłosiliśmy w placówkach edukacyjnych z terenu Gminy Purda konkurs na EKO-POJAZD oraz transparent, którego hasłem było „Europejski Dzień bez Samochodu”. Technika prac była dowolna, a kreatywność uczniów bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Bardzo dziękujemy szkołom, które dały swoi uczniom możliwość wzięcia udziału w konkursie.
Po rozpoczęciu, przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Marię Laskowską oraz prelekcji na temat zachowania bezpieczeństwa w trakcie uczestnictwa w ruchu drogowym przygotowanej przez dzielnicowego Posterunku Policji w Purdzie aspiranta Jacka Witkowskiego, dzieci i młodzież udały się na przemarsz wokół boiska w celu zaprezentowania przygotowanych przez siebie transparentów.

W programie pikniku znalazły się animacje – gry, zabawy, konkursy prowadzone przez animatorów. Pszczółka, kłobuk oraz strach na wróble w ciekawy sposób zainteresowali dzieci problemami związanymi z ochroną środowiska. W przygotowanych przez nich konkursach dzieci musiały wykazać się dużą wiedzą na tematy „eko”. Pole do popisu mieli również mali projektanci mody, ponieważ jednym z zadań było stworzenie stroju z dostępnych śmieci.

W międzyczasie komisja konkursowa, w której skład weszli: Agnieszka Budziszewska – Dyrektor GOK w Purdzie, asp. Jacek Witkowski oraz Piotr Różański – przedstawiciel Nadleśnictwa Nowe Ramuki, oceniła prace przygotowane przez dzieci.

Na uczestników pikniku czekało również ognisko.

Około godziny 13:00, po wykładzie leśniczego na temat zagrożeń czyhających na dzieci w lesie, zostały ogłoszone wyniki konkursów plastycznych na EKO – POJAZD oraz transparent. W każdej konkurencji nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach wiekowych. EKO – POJAZDY wykonywane były indywidualnie, natomiast transparenty przez grupy / klasy. Do obu konkursów zostało zgłoszonych wiele ciekawych prac, a nagrody wywołały dużo uśmiechów i okrzyków radości. Zwycięskie prace zwróciliśmy na pamiątkę ich autorom.

Fotogaleria na naszym profilu na Facebook'u. Zapraszamy!

 

WSPIERAMY LOKALNIE

Jesteś z Gminy Purda i chcesz
mieć tu swoj baner ? - skontaktuj się.


 

 
Kontakt do Sołtysów

Kontakty do Sołtysów

Urząd Gminy czynny

 

poniedziałek - piątek 7.30-15.30

Facebook

Wyszukiwanie

Bank

Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Filia w Purdzie
Purda 71B, 11-030 Purda
tel.: (089) 512 04 00; 512 24 80
fax: (089) 512 09 09

purda@bsszczytno.pl

www.bsszczytno.pl

Bank czynny:

Poniedziałek - Piątek: 7.30-15.30
Kasa 7.45-15.00

AMW