Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych, za nami! Zabawa poprzez sztukę i pasję! Drukuj
piątek, 29 lipca 2016 14:21

Wydarzenie, które odbyło się w minioną sobotę 23 07 2016r. Na II edycję, wybrano warsztaty boodypainting- malowanie ciała- prowadzącą była artystka z Krakowa Sabina Wożnica i malowania aerografem- prowadzący Wiesław Ścisłek- Studio Aerografu. Koncert zagrała jedna z najważniejszych grup bluesowych, jakie powstały w naszym kraju, KASA CHORYCH.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnikami byli zarówno dzieci jak i dorośli. Pomimo, że posługiwanie się aerografem nie jest  najłatwiejsze, obydwoje prowadzący mieli wiele pracy. Zaskoczyła ich otwartość warsztatowiczów i chęć zabawy kolorami podczas wzajemnego malowania, a także ich niesamowita kreatywność. Efekty prac, można zobaczyć na zdjęciach.
Po zabawie edukacyjnej, przyszedł czas na ucztę duchową.
KASA CHORYCH, zagrała fantastyczny, pełen profesjonalizmu koncert, który w tym urokliwym miejscu, w warunkach plenerowych  miał swój osobliwy wymiar i sprawił, że niektórzy ze słuchaczy odpoczywali wsłuchując się w płynące dźwięki ze sceny, a niektórych muzyka porwała do tańca.
W trakcie „..Spotkań..” można było zakupić na „Pajtuńskim straganie”, pyszną lemoniadę na bazie mniszka lekarskiego, różnego rodzaju słodkości, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz pajtuńskie produkty z mniszka lekarskiego. Wszystko przygotowane przez pajtunian. Można było również zakupić rękodzieła z naszego sołectwa, jak wytworne kapelusze i broszki z filcu, biżuterię ręcznie tworzoną, przepiękne zdjęcia z podróży i wiele innych. Swoje stoiska mieli także wystawcy z terenu gminy, pokazując ciekawe obrazy i meble, które dostają drugie życie zmieniając nasze domowe wnętrza.

 

 

 

Niespodzianką był pokaz na żywo, malowania aerografem motywu na samochodzie, przyjazd i ekspozycja podczas imprezy pojazdów pomalowanych aerografem, m.in.ciągnika siodłowego Scanii firmy Kacpi Logistic, pomalowanego w motyw - Bitwa pod Grunwaldem 1410.
Pajtuńskie Spotkania ....jak sama nazwa wskazuje, coraz bardziej nabierają charakteru piknikowego  i takie było założenie tego wydarzenia.                                     
Były to drugie „Spotkania ze sztuką” w Pajtunach. Jest to kontynuacja działań promujących wieś Pajtuny, gminę Purda, a także nasz region, oraz integrujących mieszkańców wsi, okolic i ludzi z dalszych terenów Polski.                
Imprezę zorganizowano w uroczym miejscu „Sioło Pajtuńskie”.
Ponieważ jest to wydarzenie cykliczne, zapraszamy już za rok!
Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Purda Piotr Płoski. Projekt  współfinansowany ze środków Gminy Purda, a także ze środków Starostwa Powiatowego. W ramach sponsoringu realizację przedsięwzięcia wsparli: Family Farm sp. z o.o. w Wyrandach, Bank Spółdzielczy w Szczytnie Filia w Purdzie, Firma Scan Road, Radna Powiatowa p. Teresa Chrostowska, Abadoc i Kantory Atlas w Olsztynie.

 

WSPIERAMY LOKALNIE

Jesteś z Gminy Purda i chcesz
mieć tu swoj baner ? - skontaktuj się.


 

 
Kontakt do Sołtysów

Kontakty do Sołtysów

Urząd Gminy czynny

 

poniedziałek - piątek 7.30-15.30

Facebook

Wyszukiwanie

Bank

Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Filia w Purdzie
Purda 71B, 11-030 Purda
tel.: (089) 512 04 00; 512 24 80
fax: (089) 512 09 09

purda@bsszczytno.pl

www.bsszczytno.pl

Bank czynny:

Poniedziałek - Piątek: 7.30-15.30
Kasa 7.45-15.00

AMW