ekoSTART Warmia i Mazury 2016 za nami Drukuj
wtorek, 24 maja 2016 12:24

Spora liczba rowerzystów i jeszcze większa grupa biegaczy stawiła się w niedzielny poranek w Nowej Wsi.

Wszystko za sprawą zorganizowanego przez WFOŚiGW w Olsztynie biegu i wyścigu rowerowego pod nazwą „ekoSTART”. W pięknych okolicznościach przyrody zmierzyli się ze sobą biegacze i rowerzyści. Wydarzenie miało charakter nie tylko sportowej rywalizacji, ale także  rodzinnego festynu.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a ilości zgłoszonych uczestników przerosła oczekiwania organizatorów i przyczyniła się do niewielkiego opóźnienia. Wydarzenie rozpoczęli witając gości Wójt Gminy Purda Piotr Płoski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Adam Krzyśków, Z-ca Prezesa Zarządu Tadeusz Ratyński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Olsztyn Wojciech Abramczyk. Główny organizator wydarzenia Tomasz Domżalski przedstawił ogólny plan imprezy oraz życzył uczestnikom dobrej zabawy.

O 11:15 rozgrzewkę dla biegaczy poprowadziła Magdalena Mielnik - triathlon fanpage.

Przygotowana przez organizatorów trasa główna dla biegaczy liczyła 10 km i wiodła przez las. Jej pokonanie było sporym wyzwaniem, ponieważ na trasie były odcinki piaszczyste i spore różnice terenu. Zadanie utrudniały także warunki pogodowe ze względu na wysoką temperaturę i mocno grzejące słońce. Rowerzyści mieli do pokonania typowa corssową trasę z licznymi przeszkodami o łącznej długości 32 km. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

Do rywalizacji sportowej stanęły także sołectwa z terenu gminy Purda. Do konkursu zgłaszano po dwóch przedstawicieli każdego sołectwa – rowerzystę (10 km) i biegacza (3 km). Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

- miejsce I – Sołectwo Przykop w składzie: Iwona Zawadzka oraz Dawid Szóstek,

- miejsce II – Sołectwo Szczęsne w składzie: Robert Zienkiewicz oraz Piotr  Borysik,

- miejsce III – Sołectwo Nowa Wieś w składzie: Paulina Tetmer oraz Barbara Drela.

Sporą popularnością cieszył się również przygotowany przez organizatorów bieg o wdzięcznej nazwie „Borsuk”, adresowany do osób, które na co dzień nie koniecznie mają do czynienia ze sportem. Do rywalizacji w tej kategorii stanęły dzielne członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Szczęściary”- Mariola Poko oraz Stanisława Pliszka.

Na zakończenie imprezy Tadeusz Ratyński I Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Olsztynie przekazał na ręce Teresy Anasińskiej Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi czek na kwotę 4000 złotych. Zebrana kwota pochodziła z opłat startowych wpłaconych przez uczestników wyścigu i zgodnie z zapowiedziami Pani Teresy zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla uczniów.

Zorganizowane wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku, dlatego na miejscu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Goście mogli skosztować lokalnych przysmaków: regionalnych ciast, pierogów i miodu. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych uczestników. Na bieżni odbyły się specjalne zawody dla dzieci. Dodatkową atrakcją był plac zabaw dla maluchów, kącik plastyczny i namiot WFOŚiGW.

 

WSPIERAMY LOKALNIE

Jesteś z Gminy Purda i chcesz
mieć tu swoj baner ? - skontaktuj się.


 

 
Kontakt do Sołtysów

Kontakty do Sołtysów

Urząd Gminy czynny

 

poniedziałek - piątek 7.30-15.30

Facebook

Wyszukiwanie

Bank

Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Filia w Purdzie
Purda 71B, 11-030 Purda
tel.: (089) 512 04 00; 512 24 80
fax: (089) 512 09 09

purda@bsszczytno.pl

www.bsszczytno.pl

Bank czynny:

Poniedziałek - Piątek: 7.30-15.30
Kasa 7.45-15.00

AMW