Dla inwestorów
Ogłoszenie Drukuj
poniedziałek, 23 maja 2016 13:08

Gmina Purda odda w wieloletnią dzierżawę, działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 15/50 w miejscowości Zgniłocha, o powierzchni 1,6514 ha,  położoną nad jeziorem GIM z przeznaczeniem na urządzenie plaży ogólnodostępnej, pola namiotowego lub miejsca rekreacji i wypoczynku.
Działka położona w malowniczym miejscu wśród lasów Puszczy Napiwodzko – Ramuckiej, częściowo zadrzewiona z idealnym dostępem do jeziora - około 350 metrowa linia brzegowa.
Dojazd od strony Olsztyna drogą wojewódzką 598 przez Butryny, Nową Kaletkę do Zgniłochy.
Osoba do kontaktu:
Danuta Jankowska
tel. 0895228950
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Gmina Purda odda w wieloletnią dzierżawę, działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 15/50 w miejscowości Zgniłocha, o powierzchni 1,6514 ha, położoną nad jeziorem GIM z przeznaczeniem na urządzenie plaży ogólnodostępnej, pola namiotowego lub miejsca rekreacji i wypoczynku.

Działka położona w malowniczym miejscu wśród lasów Puszczy Napiwodzko – Ramuckiej, częściowo zadrzewiona z idealnym dostępem do jeziora - około 350 metrowa linia brzegowa.

Dojazd od strony Olsztyna drogą wojewódzką 598 przez Butryny, Nową Kaletkę do Zgniłochy.

Osoba do kontaktu:

Danuta Jankowska

tel. 0895228950

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 
Obniżka stawek podatku od środków transportu Drukuj
środa, 25 listopada 2015 15:43

 

Właściciele firm z terenu gminy Purda posiadający autobusy zapłacą od nowego roku niższe podatki.  Ostatnia sesja Rady Gminy Purda przyniosła wiele istotnych rozstrzygnięć. Przedsiębiorców z pewnością zainteresuje fakt przychylenia się radnych do propozycji Wójta Piotra Płoskiego w sprawie obniżenia stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w Gminie Purda. Jednomyślność radnych dowodzi, że było to rozwiązanie szczególnie pożądane.
Przyjęty projekt uchwały zakłada obniżenie aktualnie obowiązujących stawek podatku od środków transportowych dla wszystkich środków o około 40%  a w przypadku autobusów o 75% w stosunku do stawek Ministra Finansów odpowiednio:
- autobusy mniej niż 22 miejsca o 1418,50 zł,
- autobusy równej lub wyżej niż 22 miejsca o 1825,51 zł.
Propozycja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podatników prowadzących działalność w sektorze transportu, uwzględniając aktualną sytuację rynku lokalnego oraz krajowego, w tym ciągły wzrost obciążeń ponoszonych przez przedsiębiorców z tytułu np. zakupu paliwa. Projekt uchwały jest ponadto inicjatywą zmierzającą do aktywizacji przedsiębiorców, zarówno lokalnych, jak i tych spoza terenu Gminy Purda oraz zachęcenia ich do rejestrowania nowych pojazdów na terenie Gminy Purda.
Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko – Mazurskiego  z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2016 roku.

Załączniki:
Pobierz (Uchwała Rady Gminy Purda.pdf)Uchwała Rady Gminy Purda.pdf737 Kb
 
Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy Drukuj
środa, 17 września 2014 13:55

Szablon wniosku w załączniku.

Załączniki:
Pobierz (Wniosek DWZ Purda.doc)Wniosek DWZ Purda.doc47 Kb
 
Nasze atuty Drukuj
wtorek, 14 grudnia 2010 13:42

Gmina Purda należy do województwa warmińsko-mazurskiego. Położona jest w jego centralnej części na terenie powiatu olsztyńskiego. Sąsiaduje z miastem Olsztynem oraz gminami: Stawiguda, Barczewo, Dźwierzuty, Pasym, Jedwabno i Olsztynek.
Przez nasze tereny przebiega międzyregionalna droga krajowa nr 53 Olsztyn-Szczytno-Ostrołęka, która będzie stanowiła główne połączenie uruchamianego lotniska w Szymanach z Olsztynem. Przez gminę przebiega linia kolejowa Olsztyn – Szczytno, jest to linia drugorzędna, jednotorowa, niezelektryfikowana. Na jej trasie na terenie gminy zlokalizowane są przystanki osobowe w Klewkach i Marcinkowie.
Gmina objęta jest pełnym zasięgiem telefonii konwencjonalnej i komórkowej. Na terenie gminy planowana jest budowa obwodnicy Olsztyna.

 
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców Drukuj
poniedziałek, 13 grudnia 2010 15:58

Rada Gminy Purda 25 marca 2011 r. podjęła uchwalę o ulgach podatkowych dla inwestorów, którzy na jej terenie  ulokują swoją działalność gospodarczą.

Ulga przewiduje zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres jednego roku grunty, budynki, budowle i ich części zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej przez podmioty, które po raz pierwszy podejmują działalność na terenie gminy Purda. Zwolnienie z tego podatku przysługuje od 1 stycznia roku następującego po roku, w którym podmiot wnioskujący złożył odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Purda.

Treść uchwały: http://bip.warmia.mazury.pl/purda_gmina_wiejska/system/pobierz.php/VI-31-2011.pdf?id=616

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

WSPIERAMY LOKALNIE

Jesteś z Gminy Purda i chcesz
mieć tu swoj baner ? - skontaktuj się.


 

 
Kontakt do Sołtysów

Kontakty do Sołtysów

Urząd Gminy czynny

 

poniedziałek - piątek 7.30-15.30

Facebook

Wyszukiwanie

Bank

Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Filia w Purdzie
Purda 71B, 11-030 Purda
tel.: (089) 512 04 00; 512 24 80
fax: (089) 512 09 09

purda@bsszczytno.pl

www.bsszczytno.pl

Bank czynny:

Poniedziałek - Piątek: 7.30-15.30
Kasa 7.45-15.00

AMW